DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

  Bruna je naše samička veverky obecné, kterou našla jedna moc hodná paní na Slovensku, odchovala ji a zachránila ji život. Ve věku dvou měsíců byla předána Katce Soukupové do záchranné stanice ve Chvaleticích, kterou provozuje při záchranné stanici v Pátku a specializuje se převážně na veverky obecné. Ročně odchová, zachrání a vypustí zpět do přírody desítky veverek, za což ji patří ohromné dík.

 

  Bruna už se ale bohužel přes veškeré snahy o návrat do přírody díky jejímu obrovskému přivyknutí na člověka vrátit nemohla a tak se díky mé kamarádce Šárce Vaňkové dostala k nám. Brunu jsem si přivezla 1.11.2009 a po několika dnech bych řekla, že ze života v záchranné stanici, kde byla s ostatními veverkami, na samotě a v absolutním klidu přivykla životu ve voliéře na naší zahradě. Je to samička s ohromným charakterem, zvědavá, zvídavá, kontaktní, milá a děsně mamonářská. Pro ořech by udělala snad cokoli na světě, lidí se nebojí, spíš po každém hopsá, leze mi do kapes, visí na pletivu a neustále se dožaduje něčí pozornosti.

 

  V naší rodině se stejně tak jako jakákoli jiná zvířata dostala na post právoplatného člena rodiny, není zde žádnou atrakcí a já pevně doufám a věřím, že jí budu schopna zajistit co nejlepší podmínky k životu, že s námi prožije dlouhá spokojená léta a že k sobě budeme mít ještě blíž, než nyní...

 

  Za zmínku by stálo obrovské poděkování oběma holkám, které mě zasvětili do tajů přírody a života veverek v ní, za nepřeberné množství informací, které mi neustále předávají, Katce za to, že mi dala obrovskou důvěru a Brunu mi dovolila odvézt a Jáje pak především za to, že je.

 

  PS: Nebudu, nehodlám a nechci zde tlumočit moudra, která jsem za tak krátkou dobu o veverkách získala. Pokud byste kdykoli našli malé veveřátko či nějak nemocnou, poraněnou veverku, kontaktujte prosím Katku, v odkazech naleznete kontakt na její web a veškeré dotazy ohledně záchrany veverky obecné a  péči o ní směřujte prosím jí, protože jen ona Vám bude schopna poradit tak, jak nikdo jiný.